Гранулювання комбікорму - все, що потрібно знати

Розвиток тваринницького напряму сільського господарства залежить від багатьох чинників. Основну роль тут відіграє ефективне харчування, яке повинно бути максимально збалансованим. Останнім часом стало популярним використання комбікорму. Адже в ньому можна з'єднати всі необхідні компоненти, які будуть сприяти росту тварин. У цій статті ми опишемо, що таке гранулювання комбікорму, чому варто вдатися до нього?

Комбікорм, який виготовлений в грануляторі, зовні має вигляд невеликих циліндрів з діаметром до 20 мм, а їхня довжина становить в два рази більше показника діаметра. Їхні розміри залежать від призначення. Для домашньої птиці цей показник буде меншим. Для великої рогатої худоби і свиней, відповідно, гранули будуть більшими.

Чому так ефективно їх використовувати? Гранульований комбікорм являє собою суміш різних складових, які спресовані у циліндричній формі. Вживаючи його, тварина отримує всі необхідні елементи, які компактно розміщені в гранулі. Але це ще не все. Згідно з проведеними дослідженнями вдалося довести, що готовий комбікорм набуває ще більше корисних властивостей завдяки проходженню через гранулятор, в якому виставлена висока температура. З її допомогою, а також завдяки пропарюванню і пресуванню в кормі відбувається процес декстринізації крохмалю і частково денатурація білка, що робить його ще більш поживним.

Гранульований комбікорм добре транспортується механічним або пневматичним способами. При цьому не порушується однорідність гранул. Також його можна подавати на фермі за допомогою механізованого способу. Ще одна перевага комбікорму - в процесі його виробництва в зв'язку із застосуванням високої температури відбувається часткове знезараження.

Виробничий процес може здійснюватися двома способами:
- сухий - перед безпосереднім пресуванням речовини проходять пропарювання. До того ж можливе додавання рідких сполучних добавок, такі як меляса, жир, гідрол і інші;
- вологий - характеризується додаванням гарячої води (70...80°С), кількість якої повинна на виході дати суміш з показником вологості 30-35%. Із неї і формують гранули, які охолоджують і висушують.

Для виробництва гранульованого комбікорму використовують різне обладнання, серед якого гранулятор ОГМ-1.5, ОГМ-0.8 та інші. Якщо ви хочете забезпечити своє господарство кормом, пропонуємо купити цей вид установок в компанії «Гранулятори України». Гарантуємо ціни від виробника, а також професійну установку під ключ.