Сушка деревної тріски: все, що потрібно знати для роботи без збитків

Сучасне суспільство почало відходити від застарілих способів опалення дровами чи вугіллям, адже нині є безліч альтернативних варіантів, які є набагато якіснішими, безпечнішими та кращими. Одним із таких матеріалів є деревна тріска, або, як її ще називають, - щепа. Загалом вона являє собою залишки подрібненої деревини, відходи з деревини, які вже не мають сфери вжитку. Проте, для того щоб праця по деревообробці була максимально продуктивною, люди почали використовувати рештки з метою опалення будівлі, де вони знаходилися. Після цього усі дійшли висновку, що щепи є дуже вигідним джерелом тепла.

Для того щоб цей спосіб залишався таким же вдалим, на допомогу з'явилася сушка деревної тріски - процес, під час якого щепи позбуваються зайвої вологості, для того щоб відповідати технічним нормам. Усього налічується п'ять видів таких сушок.

1. Сушка індуктивна, або аеродинамічна. Така сушка працює завдяки електроенергії і потребує її у чималих кількостях. Вона просушує тріски розмірами до 3 мм. За годину ви отримаєте 1000 кг висушеної щепи.

2. Сушка СВЧ, тобто надвисоких частотних хвиль. Вона також працює, використовуючи велику кількість енергоенергії. Нині цей метод вважається застарілим, проте все одно застосовується. Але ви швидше отримаєте більше матеріальних збитків, ніж висушеної деревини.

3. Конвективна сушка. Найбільш популярний спосіб просушування. Вона підходить для будь-якого дерева і є дуже продуктивною. Особливістю є те, що високі температури утворюються завдяки парі і не тільки. Використовуюючи цю сушку, ви економите надзвичайно велику кількість електроенергії.

4. Вакуумна сушка - ідеальний варіант для тих, у кого деревина є дуже вартісною та рідкісною. Вакуумний метод обробки забезпечує збереження цілісності деревини, не пошкоджує його.

5. Сушка діелектрична. Вона є ефективною, проте також використовує велику кількість енергії. Процес сушіння відбувається завдяки генеруванню тепла всередині деревини.

Отож інформацію щодо видів сушарок та їхні переваги і недоліки ми дізналися. Тепер варто проаналізувати те, чому найкращими трісками є ті, які зроблені зі стовбура дерева. Такі щепи мають достатню кількість позитивних характеристик, а саме:

- вони не мають багато кори та інших непотрібних частинок;

- під час згорання виділяється менше 3% золи, що є абсолютно безпечним для людини;

- їхня енергетична цінність є набагато вищою, ніж у трісок з інших частин дерева;

- усі щепи мають одинаковий розмір, відповідно до вимог.

Для того щоб придбати сушарку для такого виду опалювального матеріалу, як щепи, пропонуємо вам завітати на наш сайт і знайти серед широкого асортименту усе, що вам потрібно!